Taitaapi olla eksynyt aihe nyt vähän väärälle alueelle. Ja toiseksi, ethän suinkaan vain ole ladannut niitä pelejä? Juuri siitä syystä annan vain hiukan apua polttoon: Poltto-ohjelmia on olemassa monia, mutta suosittelisin neroa jos sattuu koneesta löytymään. Mut ei niitä pelejä tarvi polttaa ees, jos osaa vähän googlettaa (mounttaaminen) ja tietää jotain tietokoneista. Ja sit se polttaminen riippuu tietysti, että missä muodossa se peli nyt sattuu olemaan siellä. (Jos se on esim. imagena niin sit poltat sen imagena levylle jne...)
nerolla oon yrittäny polttaa mut en osaa ja noi on jossai .rar muodossa ja kun ton .rar kansion avaa niin sielä on vaan aika paljon kaikkee tiedostoja eli siis miten ne sais laitettua levylle/polttaa?
No sun pitää purkaa ne rarit imageksi. Esimerkiksi WinRarilla. Elikkäs kun ne rarit on muotoa .r00, .r01... jne, niin valitset sen ensimmäisen (.r00) ja sit sillä ohjelmalla se purkaa ne automaattisesti kaikki yhdeksi isoksi image tiedostoksi minkä voit sit polttaa nerolla levylle käyttäen sitä polta image toimintoa.
juu se kyl siis aukasee sen rar kansion niin sielä on vaan noi kaikki tiedostot mitä se sisältää esim:sovellus,kuvake jne... eli miten ne saa tohon image muodoks?
Siis mikä aukaisee sen rar kansion? Se winrar ohjelmako? Ja minkä ihmeen kansion sitäpaitsi? Ei rar tiedosto oo kansio edes. On vähän vaikee sanoo mitään kun tulee nyt niin epäselvää tekstiä... Siis onko sulla yksi rar tiedosto vai monta rar tiedostoa?
Pura se rar-tiedosto. Kaikki maailman rar-paketit eivät sisällä imagea tai muuta levynkuvaa. Asenna peli nyt siitä puretusta kansiosta. Voit myös polttaa sen levylle, avaamalla neron ja valitsemalla data-cd:n, jos ei mahdu valitse data-dvd ja siirrä kansionäkymässä tiedostot oikealta vasemalle, eli tulevalle levylle. Ja polta. Jos pelisi on kopiotu laittomasti ja se on kopiosuojattu, ilman imagea tuskin saat peliä toimimaan, vaikka polttaisitkin sen levylle. Kopiosuojauksen kiertoon en voi antaa neuvoja.