Meni virtalähde koneesta paskaksi ja nyt en osaa valita minkä ostan tilalle.. Entinen oli BeQuiet 500w. Kokoonpano core2duo e6400, 2gb ram, ati radeon x1950 pro 256mb, 320gb. Riittäskö tuohon 400 watin virtalähde vai? mielellään joku 50 euron pintaan oleva..
eli tuolle kokoonpanolle riittä 400w ihan hyvin? otin just tuon entisen pois niin ainaki yksi konkka näkyy olevan pullistunu.. en oo kyllä varma osaanko laittaa sen uuden paikolleen kun noita johtoja oli niin pirusti
Riittää kahdellekin tuollaiselle. Ei tuossa voi paljoa sössiä kunhan osaat laittaa sen 24 pin ATX:n oikein.
400w riitää kyl. Kahdesta sit tie, kaapelit ainakin loppuu kesken mitenkäs sen väärin saa, ellei hajota? 8-pinnisen EPS ja PCI-E välil voi kuulemma men, ristii :/ Tos konees ei tosin, sitä murhet o Edit: powerista vai emosta?