Joo elikkäs, Prossuna tällähetkellä toi AMD Sempron(tm) 2600+ 1.83Ghz Ja kysymys kuuluu, että mikä suoritin ton tilalle kävis? 0-50€ on hintaraja https://www.famiko.fi/products.asp?id=277756&src=1 käykö esim toi?
Mihin tarkoitukseen prossu tulee siis peli vai netti käyttöön? Ja kerrohan mikä on emolevyn merkki ja malli niin selvitetään sitten paremmin.
No peli ja videon editointiin ja kaikkeen muuhun yleiseen käyttöön se tulee, Ja emolevy on gigabyte ga-7vm400amf
Ei kannatta nykyään enää peli käyttöön ostaa AMD semproneita Parempi vaihto ehto ois ostaa uus emo ja intel prossu...
Pelaan oikestaan kamalan vähän noita uusia tehoja vaativia pelejä, että se ei tule varsinaisesti "pelikäyttöön"
No tuohon emoon ei hirmu paljon parempia prossuja saa koska siinä on tuki ainoastaan amd athlon XP prosuille.
Kyyllä se yltää sinne 150 euroon asti. Sellanen mihin saa asennettua Vistan sitten kun on tarvis. Tarvii ainakin 3 pci väylää.