käykö tollanen ihan normi koteloon?? (ACER ASPIRE E380) http://www.multitronic.fi/index.php?prod=FEEL+3-500ATX+PFC
Kyllä sen sinne sisälle pitäisi mahtua, jos kuitenkin sallit mielipiteen, niin modecomia ei kannata ostaa.
Tossa: http://www.servit.fi/storehki/index.php?main_page=product_info&cPath=1_96&products_id=67002 Toinen vaihtoehto on joku corsair, mutta ne on varmaan liian kalliita?
juu kyllä nyt näyttää paremmalta. edit: hetkonen, tuohan olikin vain 8800GT, se pyörii helposti 450W powerillakin, kannattaa varmaan ottaa multitronicilta chieftecin 400W-450W poweri
Mutta eipä siitä "liian" tehokkaasta powerista haittaakaan ole Etenkin jos joskus paljon päivittelee konetta tehokkaampaan, niin poweri ei jää niin tehottomaksi
no ei siitä hinnan lisäksi muuta haittaa olekkaan, mutta tuo näyttääkin kyllä muutenkin laadukkaammalta kuin nuo halvemmat chieftecit ja ei voi kiistää etteikö tulisi halvemmaksi ostaa 560 wattinen nyt, kun että ostaisi nyt 400 wattisen ja joutuisi sitten vuoden päästä ostamaan joka tapauksessa yli 500 wattisen.