Logitech Z Cinema setin Usb liitäntä ei toimi

Viestiketju Vapaata keskustelua -osiossa. Ketjun avasi Airboat 03.12.2008.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. Airboat

    Airboat Regular member

    Liittynyt:
    03.12.2008
    Viestejä:
    343
    Kiitokset:
    8
    Pisteet:
    28
    Hei! Z Cinema laitteistoni ei toista mediaa, kun se liitetään tietokoneiden USB liitäntään. Tuote vaihdettu jo kertaalleen uuteen, ei toistoa edelleenkään USB:n kautta. Olen hakenut uusimman ajuri version netistä, asennuksen jälkeen molemmat koneet ilmoittaa,että homma OK, Z Cinema näkyy koneiden äänilaitteissa ym. Kaikki tuntuisi olevan kunnossa.
    Kun laitan esimerkiksi Real Playerin päälle ja lisään kaukosäätimellä, voimakkuutta, bassoa,diskanttia, k-o palkit ei liiku, vaan ovat nollilla.
    Hieman asiaa tietokoneistani:
    Pöytäkoneessa on XP Home + SP3, sekä uusin Z Cinema ajuri. sekä erilaisia playereitä + elokuvia y.m, sekä uusi Terratec äänikortti.
    Kannettavassa IBM Z 60m on XP Pro + SP3, sekä uusin Z Cinema ajuri, sekä erilaisia playereitä + elokuvia y.m.
    Kummassakaan koneessa ei tule ääntä kun käytän USB liitäntää, molemmissa koneissa saan äänen kuuloke liitännän ja Z Cineman Aux in liitännän kautta.
    Tarvitaanko joku lisä ajuri, että pääsen nauttimaan luvatusta hyvästä toistosta USB:n kautta?
    Miksi USB liitäntä on subbarissa, eikä sateliittikaiuttimessa, jossa on Aux in ja kuulokeliitännät + toimintonäyttö?
    Onko olemassa joku periaatekaavio, josta näkisin, miten ääni kulkee laitteistossa? Terveisin. Airboat
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu