Live Messenger ei toimi. Menee pikkuhiljaa hermot.

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi Mana_89 11.11.2008.

  1. Mana_89

    Mana_89 Regular member

    Liittynyt:
    01.07.2008
    Viestejä:
    115
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Live messenger on ruvennut takkuilemaan. Sitä ei saa käyntiin mitenkään. Task Manageriin avautuu kyllä msnmsgr.exe, mutta mitään ei tule esiin. Olen ajanut kaiken maailman virustorjunnat, rekisterinputsaukset, asennellut kymmeniä kertoja uudelleen ja sulkenut kyseisen messengerit sieltä task managerista. Sitten rupeaa pelaamaan kun katkaisee nettiyhteyden. Kun kirjautumisruutu pompahtaa ruutuun niin laitan nettikaapelin takaisin kiinni ja samantien messenger menee jumiin. Koneeseen on asennettu mm. peerguardian. Kone ei ole ikinä tehnyt näin ennen.

    Rupeaa pikkuhiljaa tämä oireilu kyrpimään kun messengerin saa hakkaamisen jälkeen halleluuja päälle, niin sitten varoittamatta kesken mesetyksen koko paska menee jumiin eikä saa enään päälle.

    Lisäystä tuonne alkuun. Kerran lähti päälle 40minuutin viiveellä sen käynnistämisestä ja sen jälkeen toimi jotenkuten.
     
    Viimeksi muokattu: 11.11.2008
  2.  
  3. somebodyy

    somebodyy Regular member

    Liittynyt:
    15.07.2007
    Viestejä:
    1,063
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
  4. illegalll

    illegalll Member

    Liittynyt:
    01.11.2008
    Viestejä:
    12
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Mikä käyttöjärjestelmä? Millon viimeksi formatoitu? Oletko kokeillut uudelleen asennusta? Järjestelmänpalautus tai formatointi?

    Itsellä vähän kaikkiin ongelmiin tuo järjestelmän palautus on auttanut. Kannattaa nyt ensin kokeilla poistaa mese, ja siivota rekisteriä vaikka CCleanerilla ja asentaa uudestaan.

    EDIT: korjata rekisteriä, jos siellä on virheitä*
     
    Viimeksi muokattu: 21.11.2008

Jaa tämä sivu