Lacie network space kai rikki

Viestiketju WLAN ja lähiverkot -osiossa. Ketjun avasi jahlberg 27.01.2010.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. jahlberg

    jahlberg Regular member

    Liittynyt:
    03.05.2005
    Viestejä:
    171
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Elikkäs minulla on toi lacien 500gb network space verkkokovo, mikä nyt yhtäkkiä pimeni.
    http://www.lacie.com/intl/products/product.htm?pid=11089

    Ostin tämän laitteen verkkokaupasta http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=25196 ja ajattelin et jos tolla saa tiedostot kovolta talteen jos toi kovo ei ole menny rikki.

    Kun laittelin sit ton laitteen valmiiksi ja kytkin sen koneeseen normaalisti asentaa noi usb ajurit, mutta ei ala toimimaan. Löytää kyllä kyseisen laitten näkyy usb laitteiden ominaisuudet ikkunassa ihan omalla nimelläänkin eli Samsung hd502ji ja oma tietokoneessa näkyy kolmena asemana G, H ja I.

    No noilla kirjaimilla nyt ole merkitystä. Mutta noi osiot vaikuttaa olevan alustamattomia? Eikö noihin tiedostoihin mitä mulla tossa kovolla on niin pääse mitenkään käsiksi enää? Auttaako jos laitan ton kovon suoraan emolle kiinni kaverin koneella ku itellä on vaan läppäri.

    Verkkokovona toi ei toimi enää. Vika alkoi silleen et ku yritti mennä selaimella ton lacien aetuksiin, niin näytti selain vaan lähdekoodia. Jos mäihällä sinne pääsi ja yritti asetuksia muuttaa, niin ilmotti vaan jotain xml 5 erroria.
     
    Viimeksi muokattu: 27.01.2010
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu