Meni vapun tienoilla reilu 3 päivää ryypätessä ja kun en enää eilen illalla (päivällä muutaman) enää ottanut oli viime yö kauhea. Kuumia ja kylmiä aaltoja ja sekounia. Sain nukuttua 2-3 tuntia koiranunta. Mites muut ?
Menihän tuossa meilläkin la-su "vettä" juodessa.Ei eilen enää mitään.Itsellä harvoin krapulaa tulee,jos ollenkaan.Vaikka kestää ottaa joskus oikein isänkädestäkin.Eukko nyt pyöri koko päivän sängyssä(Ei ollu kuulemma krapulaa...Heh).
On huono olo nukkumattoman yön takia, ei niinkään krapulan. Meni vappuna nukkumisrytmi niin totaalisesti sekaisin, että arkeen palaaminen kävi oikein työstä. On se rankkaa.
Tuli eilinen jo lepäiltyä, joten pahin olo on ohi. Nykyään vaan on niin heikkokuntonen, että krapula saattaa kestää monta päivää. Melko traumaattista varmaan, kun menee yöt niin pirun skitsoiksi näissä jälkitunnelmissa, mutta ainakin viime yön yhdestä unesta sain hyvän elämänvinkin: ei kannata lähteä hiihtämään, jos taivas kovasti salamoi.
Täälläkin oli kolmen päivän juhlaputki, mutta hyvinhän tossa muiden ollessa piknikillä vappupäivänä tuli lepäilytä
eilen kaameassa kankkusessa nukuin koko päivän ja tänäänkin oli vähän vaikeuksia pysyä töissä tolpillaan. että kai se vappu ihan hyvin meni(muistaakseni)
Olo on mitä mainioin.. Vaikka tulikin taas pitkästä aikaa laatattua ihan kunnolla.. (Mä se en meinaa oppia että väkeviä EI pidä juoda montaa litraa kerralla..)
Viime yö oli kyllä erinlaisten eläinten ja liskojen yö mutta pikkuhiljaa rupeaa pääsemään sinuiksi olon kanssa.Pari päivää vie aina toipua tuollaisesta 4 päivän läträyksestä.