Fujitsu Esprimo P1500, Intel Core 2quad Q8200, 4 Gt keskusmuistia, 1000Gt kovalevy, nVidia GT220 1G muistilla. Pyöriikö pelit ja vehkeet? Vaiko ihan paska? Kiitos tiedoista jo etukäteen!
Jos olet tuota ostamassa, niin älä osta! Siis, kyllähän tuolla pelejä pelailee, mutta ei kovin hyvillä grafiikka-asetuksilla. Tuo näyttis on nimittäin huono, ja samaten emo varmaankin. Jos pelikonetta halajat, niin se kannattaa "rakentaa osista", ei ostaa "pakettikonetta".
En pelaa aktiivisesti...tämä kone lähinnä vaan normaali kotikäyttöön ja nettisurffailuun. Mulla edellinen kone jo niin vanha ettei Jeesuskaan ollut syntynyt kun se tehtiinMut joskus vois jotain pelatakin... Lähinnä sitä kysyinkin että onko tämä hyvä kone tavalliselle kotikäyttäjälle joka joskus haluu pelata jotain peliä. Hintaa en vielä tiedä....tämä on vaan yksi vaihtoehto muiden joukossa.