ku ei ole tullu perehdyttyä niin kun minulla on kovalevy jaettu kolmeen osaan. C D ja E asemaan. kovalevy on 250GB seagate barracuda. C aseman koko on 35GB ja loppu tila jaettu D.lle ja E.lle. Kysymys kuuluu: voiko C:n tilavuutta lisätä ottamalla D.aseman tilaa poies ja miten? onko tämä mahdollista hävittämättä tietoja. pikaisia neuvoja. kiitos!
Täyden kiintolevyn osiointi ilmaisella Gparted ohjelmalla opsa: http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/503987
Joo kokeilin tota magiccii. eihän se sitä tilaa muuta miksikään. kun otan ensin resize jutun ja valitten C. ja sit laitan kooksi 70gb ja sit otan sen tilan D asemasta sit siin vasemmal lukee ne operations pending ja niit on 8kpl. painan apply niin ne katoaa mut ei mitään tapahdu. voisko neuvoo miten tota käytetään =)
Itsekin suosittelen GPartedia. Sama ku PM mutta ilmanen. Partition Magiccia ei tarvitse polttaa levylle, se vain asennetaan. Ikävä kyllä, ohjelma on maksullinen.
Kyllä se Partition Magic toimii ellei "varmuuskopio" ole huonolaatuinen. Kokeile tehdä yksi tehtävä kerrallaan.
nyt te pissasitte mua silmään. Ei sillä saa 35GB osiosta 70GB vai oonko muka väärässä? minä en ainakaan onnistunut tuolla magicilla