Hei, Meneekö microATX emolevy ATX koteloon miten? Meinasin ostaa Cooltek Storm ATX kotelon Emo on: AsuStek A7VBX-LA
Kyllä atx-koteloissa on myös paikat microATX emoillekin. Kotelosta jää vain normaalin atx emon alimmat ruuvinreijät käyttämättä.
Hei! Minulla on myös kysymys kotelosta. Mitäs mietitte tuollaisesta kotelosta? --> http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=18969 Äänekäs on varmasti, mutta noilla tuulettimilla ei kone varmaan pääse hirveän kuumaksi. Olisiko teillä parempia kotelo ehdotuksia? Kertokaa ihmeessä jos tiedätte! Pudjetti saisi pysyä satasen alapuolella, enkä poweria tarvitse.
Ite voin suositella Compucasea, varsinkin 6A34-mallia. Hintaisekseen todella jämäkkä ja laadukas, ja paikat 120mm tuulettimille. http://www.multitronic.fi/?prod=6A34BS-UG
Itse suosittelisin noita NZXT:n koteloita. Pirun hienoja ja testeissäkin hiljaisia. Tossa muutama esimerkki: http://www.jimmspc.fi/tuote/APO-002?classid=3 http://www.jimmspc.fi/tuote/HU-001B?classid=3