Nii elikkä pitäis saada kiintolevy alustettua missä on asennettuna Vista Home Basic. Minulla ei ole Vistan asennuslevyä, joten levy pitäisi saada tyhjäksi niin ettei Vista poistuisi. Onnistuuko tämä jotenkin muuten kuin vain poistamalla ohjelmat sun muut yksitellen? Vai tarviiko vaan jostain hommata Asennus cd?
Koneessa voi olla Recovery osio, jota käyttämällä koneen saisi palautettua ostohetken tilaan. Yleensä tehdaspalautuksen voi käynnistää jollain funtionäppäimellä koneen käynnistyessä. Näppäin tai näppäimet vaihtelee merkin mukaan. Myöskin asennuslevyjen teko on yleensä madollinen samasta paikasta.
Mahtaakohan Packard Bellin koneesta löytyä tuota osiota? Fujitsun läppärissä sain kyllä tehtyä tuon asennuslevyn xp:lle. Onkohan tuo oikea paikka? Järjestelmä ja ylläpito- Varmuuskopiointi ja palautuskeskus. Vai olenko väärässä paikassa?
Se on Vistan varmuuskopiointikeskus ja siellä ei välttämättä ole PB:n palautussysteemejä. Täältä voisi sarjanumeron avulla löytyä mallikohtaiset ohjeet http://www.packardbell.fi/ Levyt voi polttaa vain kerran joten niistä kannattaa tehdä kopioit. Saattoi olla käynnistettäessä F11. Luin juuri äsken BP:n keskustelupalstalta kun joku väitti, että levyjen poltto poistaa kiintolevyltä palautusosion?