Eli kun windows käynnistyy, kone avaa automaattisesti jonkun tietyn kansion. Se ei sinänsä oo ongelma, mutta se on häiritsevää. Msconfigista oon yrittänyt kattoa oisko ongelma siellä, mutta emmää ossaa löytää sitä sieltä. Helppiä!
Onkos se kansio "käynnistä" valikon "startup/käynnistys" -kansiossa? Jos on, niin poista se sieltä ja kokeile käynnistää kone sitten uudelleen.
joo,sulla on varmaan eksynyt se kansio mikä avautuu aina käynnistäessä tonne > C:\Documents and Settings\käyttäjä\Käynnistä-valikko\Ohjelmat\Käynnistys poistat sen tuolta niin ei enään aukeile =)
Voi olla myös kaikilla käyttäjillä, eli käynnistä -> suorita: %allusersprofile%\Käynnistä-valikko\Ohjelmat\Käynnistys tai %userprofile%\Käynnistä-valikko\Ohjelmat\Käynnistys