Niin että voiko kännykästä irti otettua 65 000 värin näyttöä käyttää muuhunkin tarkoitukseen kuin kännykkään ja roskakopan täytteeksi...? Ja voiko kännykän VGA-kameran yhdistää siihen näyttöön jos väliin laittaa jonkin virtalähteen?!
Kyllä voi. Poraa siihen pieni reikä ja laita avaimenperäksi. Minulla on vanha muistikampa avaimenperänä ja yhdellä kaverillani vanha Pentium-suoritin. Miksei siis kännykän näyttöäkin? Itse kysymykseen: en usko että voi.
Jos pystyt paikallistamaan kännykän piirilevyltä näytönohjaimen + sille joku virtalähde + joku softa millä ohjaat sitä.... Niin eli tuskin ellet ole neropatti.
No voikos tuon kameran jotenkin kytkeä tietokoneeseen vaikka usb-johto poikki ja usb pää koneeseen ja kameran piuhat johdon toiseen päähän.. Toimisiko noin...?
Sovella tota modia vähän niin saat todella hienon hiiren! http://www.metku.net/index.html?path=mods/loginoki/index
Kaikkea sitä keksitäänkin. Huh huh... Mutta näytössä ei vain ole tuota ohjainta niin siinä ei mikään kuva kyllä näy... Löytäisiköhän ketään mistään jotain ohjetta missä näkyisi näytön takana olevat liitännät? Niin tietäisi mihin koloon minkäkin johdon laittaa jos saisi vaikka sen kameran siihen kiinni
Ajattelin tossa että jos poraan siihen näyttöön reiän avaimenperäksi valuuko nuo kaikki nesteet sieltä sisältä sitten ulos...?