HP PAVILION ELITE HPE-110SC

Viestiketju Uutta tietokonetta ostamassa -osiossa. Ketjun avasi HPHPE 07.06.2010.

  1. HPHPE

    HPHPE Member

    Liittynyt:
    07.06.2010
    Viestejä:
    23
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Tollasta konetta olisin ostamassa. Kokemuksia, mielipiteitä tai muita arvosteluja kuulisin mielelläni.
     
  2.  
  3. Smanci

    Smanci Regular member

    Liittynyt:
    26.06.2009
    Viestejä:
    2,937
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    46
    Ei pelikoneeksi, perus kotikoneena ajaa asiansa oikein hyvin. Melko kallis ominaisuuksiin nähden.
    Pelaamista tai tehokäyttöä ajatellen kannattaa koota uusi kone osista, se maksaa vähemmän kuin tuo HP ja on varmasti laadukkaampi. Saa tuostakin ihan kelpo koneen vaihtamalla näytönohjaimen ja virtalähteen. Se tosin maksaa satasen pari.

    EDIT: Hyvä peruskone.
     
    Viimeksi muokattu: 07.06.2010
  4. PC_Markus

    PC_Markus Regular member

    Liittynyt:
    31.12.2009
    Viestejä:
    602
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Perus kotikoneena ajaa asiansa hyvin, mutta paremmat tehot saisit tohon hintaluokkaan pistämällä osat+kasauksen pakettiin.

    [​IMG]

    Tässä mun ehdotus, tais olla vähän halvempi kun toi hp, ja tolla voi pelata+ muutenkin taitaa olla tehokkaampi?Tosta prossusta en oo varma mut veikkaisin et kyl tää amd on parempi.. Aika äänekäs laitos tää on kyl mut eipä tehot lopu :) Prossucoolerin kovan äänen saat pois varmaan aika pienelläkin panostuksella mutta ite en lähtis hankkiin halvempaa prossucooleria kun scythen mugen : http://www.jimmspc-store.fi/tuote/SCMG-2100?t=false
     
    Viimeksi muokattu: 07.06.2010
  5. Smanci

    Smanci Regular member

    Liittynyt:
    26.06.2009
    Viestejä:
    2,937
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    46

    Tuo PC_Markuksen paketti vie HP:ta kuin pässiä narussa.
     
    Viimeksi muokattu: 07.06.2010

Jaa tämä sivu