kokeilin avata näytojainta ja kaikki ruuvit oli irti mutta ei hievahtanukkaan mihinkään? onko tuossa jotku tarrat vielä alla vai? ei viittis kovin paljon käyttää voimaakaa ettei hajoa.
Miksi leikitään tulella, miksi kokeillaan tupakkaa? Näihin on helppo vastaus: Mielenkiinto. Itsekin avasin koneeni vain mielenkiinnon takia, ja heti olin jo asentamassa uutta kovalevyä. Mutta voihan hän haluta siihen paremmman coolerin.
ajattelin kokeilla kuinka kylmäksi saan kortin(tällä hetkellä 42c idle. entisestä agp x1950 prosta irrotin sinisen kannen (kortti hiljeni paljon) ja laitoin 90mm tuulettimen korttia päin (laski lämmöt huomattavasti). tuo 90mm tuuletin pyörii 2500rpm ja pieniä omia viritelmiä(kuvia pitäs olla mun sivuilla) eli ihan testaus mielessä/tekemisen puutteessa/puhditamisessa/ehkä uuden coolerin hommaan joskus