Halpa kannettava?

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi Maaaster 15.02.2007.

  1. Maaaster

    Maaaster Member

    Liittynyt:
    08.02.2007
    Viestejä:
    18
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Eli tarkoitus olisi saada läppäri lähinnä matkakäyttöön, eli että pystyisi jotain elokuvia katselemaan tien päällä jne. Mahdollisimman halpa, ei tarvi pyörittää mitään pelejä. Voi olla käytettykin (jos sellaisia edes löytyy)
     
  2.  
  3. joni93

    joni93 Regular member

    Liittynyt:
    06.08.2006
    Viestejä:
    282
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Fujitsu-Siemens LA1703-10B

    siin on 699e Fujitsu joka on ihan tasokas. 1GB muisti, 80GB kovo ja 1.8GHZ kellotaajuus. Ihan kelpo tuohon elokuvien katteluun ja surffailuun. Näyttis on 256mb joka riittää myös hyvin. että itse ostaisin tämän jos hintaa haastetaan. Veikon koneesta kun menet ostaan esim tampereelta niin kysyt vaikka hiirtä ja muisti tikkua niin saat ne kaupan päälle varmasti vielä :)
     
    Viimeksi muokattu: 15.02.2007
  4. juhha84

    juhha84 Active member

    Liittynyt:
    12.04.2006
    Viestejä:
    3,752
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Jos uutta konetta meinaat ostaa, niin täältä voit käydä katselemassa.

    http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/26312?sorttaa=3

    Mutta jos käytetty kelpaa, niin sitten huutonettiin katselemaan vain.

    Eipä pelkkien leffojen katseluun mitään tykkiä tarvitse. Kunhan näyttiksestä löytyy vähintään 8mt muistia, niin dvd elokuvatkin toimivat. Prossun pitäisi muistaakseni olla kuitenkin vähintään 300Mhz. (Muistaakseni siis).
     

Jaa tämä sivu