Olen ostamassa alle 800 € kannettavaa ja mietin, mitä mieltä olette, jos ostan 256 muistilla varustetun koneen ja lisään siihen 256 muistipalikan? Onnistuuko? Onko merkeille eroa näin halvoissa koneissa? Onko näytöissä paljon eroja ( matta vai kirkas näyttö ym. ym. ) ja mitä muuta pitäisi huomioida? Toimimaan pitäisi saada mm. Internet+ perus toimisto-ohjelmat+ yksinkertaiset 3D-ohjelmat+ elokuvien katselu. Peruskäyttöä, ei pelikäyttöä. Kiitos avusta vastanneille!!
Onnistuu. Kaikissa kannettavissa pitäisi olla paikka vähintään kahdelle muistikammalle. Ja muistin lisääminen 512mt:hen on suositeltavaa. Kirkas näyttö heijastaa paljon enemmän, mutta värit näkyvät kirkkaammin. Itselläni kun on takana kaksi isoa ikkunaa niin kyllä välillä ne haluaa jollakin verholla peittää, varsinkin jos leffaa aikoo katsella. Mattanäytössä heijastukset vaikuttavat huomattavasti vähemmän. Näytönohjain on sitten toinen huomioitava asia, mutta tuohon käyttötarkoitukseen ei kovin tehokasta näyttistä tarvitse eli siitä en kantaisi huolta. (3D-ohjelmista en tiedä, mitä ne vaativat, mutta jos ovat "yksinkertaisia"...) Acerilta ja Fujitsulta ainakin löytyy hyviä ko. hintaluokan kannettavia, muita merkkejä en kovin hyvin tunne. Kannattaa käydä kartoittamassa tilannetta osoitteessa http://www.mbnet.fi/hintaseuranta EDIT: Alue muuten väärä. -->PC:n rauta
Ite olen kans aatellut ostaa sellasen halpisläppärin ja ite lisät siihen toiset 256mt muistii. Elukka sit ko sellasen kivan keksit mink ostat ni heit linkki tänne ni täytyy ite kans kattoo samanlaist )
Sama kuin yllä... _________________________________________________________________HOT Saddam Hussein nimitetty USA:n presidentiksi Virallisen tiedotteen mukaan Saddam Hussein on voittanut vapaat, demokraattiset vaalit. Hänet on yksimielisesti valittu USA:n presidentiksi. http://www.uutisapina.com/index.php3/tr.p/lm.1-2,2-2/rm.3-2,4-2/lc.news-31,cat1-20,clist,fp/rc.6-60/