Mulla on täs koneel half life 2.Ja sattuu olemaan tollane kannettava(tehosta ei ole mitään tietoa,toiminut joskus työ koneena(2-3 vuotta sitten,käyttö järjestelmä windows 2000).Pyörisköhän tuo peli koneella?Tietysti vähän vaikea arvioida mutta ees pientä arvioata kaipais
Eihän se hl2 mitään mahdottomia vaadi mutta kun kyseessä on noin vanha kone ja vielä kannettava niin en oikein usko.. Otappa koneen tehot selville: Käynnistä --> Suorita ja siihe kirjoita dxdiag, kerro tulokset niin voisi vähä arvioida.
Muistaakseni kokeilin joskus siinä wolfensteiniä ja ei pelittäny oikeen hyvin joten enpä usko että hl2 toimii siinä.Mutta kokeilen kuhan kerkeen ja laitan lsää infoo.
nojoo jos wolfensteinkää ei toiminu nii voi sitte varmaanki unohtaa hl2.. mutta onha tuo hl1 kans iha jees peli ;D
Ok, mutta jää haaveeksi kun rupesin käynnistämään niin meni varmaan jokune 10-15 min niin ei enää huvita pelata edes huonoilla grafiikoilla!Kyllä se oli silloin kuin se pois laitoin niin vielä iha käyttökelvollinen.