Elikkäs asensin tossa win XP pro version. nytten pitäisi vissiinkin päivittää emolevy koska konetta käynnistäessä tulee näyttöön palkki Support not inpunted. joskus oli saman tyylinen vika jolloin oli muisti kampa rikki. näytön ohjain on päivitetty joten siin ei pitäisi olla mitään hässäköintiä, onko jollain jotain neuvoja mistä saisin tohon ajurit vai kansiiko ettii vikaa muualta? Olisin kiitollinen jos apua saisin ongelmaan. kone on backard bell mutta ainoastaa prossu ja emo en entisiä laitoksia muuta uusittu. Intel prossu 3.40GHz Näyttis Geforce 7600gt Emo-GigaByte GA-81915PM Kovalevy 2*200g muisti 2gigaa ddr
Support not inpunted. tuon kirjoitin vituralleen eli tarkoitus oli kirjoittaa input not supported. tollanen vilkkuu aina välillä kun koneen käynnistä ja sitten kun rasittaa konetta niin kone boottaa itsensä..
Onko koneen tuuletus/ilmankierto kunnossa? Mitkä ovat suorittimen ja näytönohjaimen lämpötilat? Muistien kunto tarkistettu memtest86+ ohjelmalla?