Tuolta voit valita mitä näppäintä pitää painaa. Helpoiten otat Screenshotin painamalla ''Print screen'' nappia ja sitten paste:aat sen esim. Paint:ille.
Siis tuo näppäin tuolla Scroll Lockin vasemmalla puolella, melko koillisessa, jos kattoo näppäimistössä. Eli sen nimi on Print Scrn SysRq
Onko se käyttämäsi nappi jo käytössä esim jossain pelin asetuksissa. Valitse tosiaan vaikka tuo Print Screen, koska sitä käytetään todella harvoin missään. Mistä tiedät, että se ei ota screenshotteja? Oletko tarkistanut ton hakemiston mihin sen ne pitäis tallentaa?
Niin siis oisko liian vaivalloista ottaa ihan sillä noku prtscreen näppäimel niit screenei... siis painat nappii ja avaat paintin ja liität , ja sit voit tallentaa sen iha mihi haluut...(tai no tietty jos monta screenii esim pelin aikana meinaa ottaa ni sit tää ei oikee toimi)