Eli kun yritän ottaa Firefoxilla tai Operalla yhteyttä nettiin, niin tulee ilmoitus että ei voi yhdistää. Syyksi ohjelmat ilmoittavat välityspalvelimeen liittyviä ongelmia. Explorer taasen toimii moitteettomasti, mutta sitä en haluasi juurikaan käyttää. Mitään asetuksia en ole säätänyt kun en niistä mitään ymmärrä Viruksia ei ole.
Firefoxissa näin työkalut> asetukset>lisäasetukset>välilehti verkko >muokkaa ff:n verkkoyhteysasetuksia>asetukset>Kohdassa määritä suora yhteys ruksi. Tässä vielä pientä tarkennusta ff:ään.
Jep F-Securen palomuuri sallii niiden kaiken liikenteen ja windowsin muuri on tietty pois päältä. Se tässä outoa onkin että vikaa ei löydy vaikka kuinka etsii. Onkohan mitenkään mahdollista, että vika ei olisikaan koneessani ollenkaan vaan vaikkapa taloyhtiön päässä? Toisaalta Explorer kyllä tomii... ???
Auttaisiko tämä: http://kb.mozillazine.org/Error_loading_any_website Oletko poistanut firefoxin ja asentanut sen uudestaan? Kokeile asentaa 2.0.0.4 versio. Tuliko tämä vika päivittämisen jälkeen? http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?p=2295421#2295421