Aion ostaa Radeon HD 4850 1Gb TOXIC näytönohjaimen parin päivän sisällä, mutta en tiedä miten hyvin se käytäytyy Far Cry 2 pelissä, jota innolla odotan. JOTEN TÄSSÄ KYSYMYKSENI: -Jos joku ei tiedä tarkkoja lukuja niin 1. Oliko siitä puhetta, että on Crysista tai S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky parempi vai saman tasoinen DX9 Grafiikka 2. Mikä oli joitenkin messujen presentaatiokoneen näyttis
Käyttääkö Far Cry 2 vielä DX 9???ihmettelen vain jos tulee jos tuo nyt sitä tarkoitti...tai siis eihän pakko olla dx 10 mutta siitähän vain hyötyy...vai meninkö luvuissa sekaisin??ja grafiikka on kuulemma silmiin pistävää...Itseäni ei kyllä grafiikka kiinnosta koska ei 90 luvullakaan niillä juhlittu...ja pelin juoni on pelin sydän
Juu eiköhän peli ole DX10:ä ja grafiikat ja fysiikat helposti yli crysiksenkin. En nyt muista oliko se tämä peli vai tuleva F.E.A.R 2 jossa esim. puiden lehtien liikkeen mallintamista varten kuvattiin lehtiä 10 päivää ja sen perusteella sitten tehtiin mallinnukset peliin.
Kyllä pitäs toimia ihan hyvin tuolla näyttiksellä ja ihan hyvillä asetuksilla.. Tästä löytyy vaatimukset http://blog.wired.com/games/2008/08/far-cry-2-syste.html EDIT: PC:lle on vielä tulossa benchmark ohjelma ennen FC2 julkaisua jolla voi sitten testata miten peli pyörii koneella.