F-Securen lapsilukko-ongelma

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi Tumppic 09.03.2008.

  1. Tumppic

    Tumppic Member

    Liittynyt:
    24.11.2007
    Viestejä:
    5
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Eli, isäni asensi tähän koneelle F-Securen, johon se asensi lapsilukon. Nyt sitten se F-Secure estää kaikki Splinter Cellit ym. pelit mitkä yrittää muuttaa järjestelmää, ja en voi sallia tätä peliä sieltä hallintajutusta, kun tarvitsisin sen salasanan, jota en saa kuin sillä nelimerkkisellä koodilla siitä asennuskoodista, jota en tiedä. Osaisikohan kukaan neuvoa että miten saisin sen salasanan vaihdettua poistamatta itse ohjelmaa? Jos vaikka jotenkin saisi brute-forcettua tai sniffattua sen nelimerkkisen koodin? Ja ei, en halua salasanaa siksi että pääsisin pornoa katselemaan, sitä en halua katsoa, ja jos haluan, saan helposti kierrettyä lapsilukon mm. ninjaproxyllä :/ Ja ei, isäni ei anna salasanaa vaikka kysyisin, sitä on turha ehdottaa.

    Tämä on aika sekava selitys, mutta toivottavasti ymmärsitte : >

    Tämän saa siirtää jos tämä ei käy softaongelmasta : /

    Jos tämä rikkoo sääntöjä, poistakaa tämä : >
     
    Viimeksi muokattu: 09.03.2008
  2.  
  3. LaLLi80

    LaLLi80 Senior member

    Liittynyt:
    23.11.2003
    Viestejä:
    5,010
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    116
    Etkö voi pyytää isääsi asentamaan peliä? Silloin koodi ei päädy sinulle, mutta saat pelisi koneelle. En rupea neuvomaan isääsi kasvatuksessa joten en aio edes miettiä miten tuon homman voisi kiertää.
     
  4. Make_72

    Make_72 Active member

    Liittynyt:
    29.07.2007
    Viestejä:
    1,670
    Kiitokset:
    4
    Pisteet:
    68
    juuh,yhdyn täysin LaLLi80 kommenttiin,menet nykäsemään sitä faijaas hihasta ja kerrot asiasi niin kyllä te jonkun ratkasun keksitte, täällä ei ala kukaan neuvomaan miten saat sniffattua sen passun(toivottavasti ei)
     

Jaa tämä sivu