Ewido/Spy Sweeper + PowerStrip = Kone jäätyy

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi piiska 13.10.2006.

  1. piiska

    piiska Active member

    Liittynyt:
    12.10.2003
    Viestejä:
    1,221
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Eli ongelmana on se, että kun scannaa noilla ohjelmilla tai jättää vain koneen päälle ilman, että se tekee mitään, niin kone jäätyy. Edes hiiri ei liiku. Huomasin, että jäätyminen johtui PowerStrip-ohjelmasta. Heti, kun sen sulki, kone ei enää jäätynyt. En viitsisi poistaa Ewidoa, mutta PowerStripin voisin vaihtaa johonkin toiseen samankaltaiseen ohjelmaan, jollei ongelma muuten korjaannu. Apuja kiitos!

    Edit: Spy Sweeperin uninstallointi auttoi. Nyt ei kone jäädy muutoin kuin scannin aikana, mutta PowerStripin voi sulkea sen ajaksi. Ainoa 'ongelma' tulee eteen 30 päivän kuluttua kun Ewidon Shieldi lakkaa toimimasta, koska se on Trial versio.
     
    Viimeksi muokattu: 13.10.2006
  2.  
  3. teppoI

    teppoI Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    30.04.2005
    Viestejä:
    4,166
    Kiitokset:
    4
    Pisteet:
    48
    Ewidosta häviää vain taustasuojasu ja automaattiset päivitykset tuon 30 pvä jälkeen. Muutoin toimii samalla tavalla kuin ennenkin.
     

Jaa tämä sivu