eMule ulkoiselle levylle

Viestiketju Aloittelijoiden P2P-ongelmat -osiossa. Ketjun avasi timonenko 16.11.2006.

  1. timonenko

    timonenko Member

    Liittynyt:
    26.10.2006
    Viestejä:
    17
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Hankin ulkoisen kovalevyn ja ajattelin siirtää eMulen nyt sinne. Jos asennan muulin uudestaan, miten saan siirrettyä sinne myös lataulistat? Siis part-tiedostothan täytyy ainakin siirtää. Mutta mitä muuta?
     
  2.  
  3. arikato

    arikato Member

    Liittynyt:
    21.06.2006
    Viestejä:
    49
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    pelkät .part tiedostot riittää ainakin amulessa, ja kannattaa siirtää myös muut .dat tiedostot sinne.
     
  4. LaLLi80

    LaLLi80 Senior member

    Liittynyt:
    23.11.2003
    Viestejä:
    5,010
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    116
    Miksi eMule pitäis olla ulkoisella kovolla? Eikö se ohjelma voi olla ihan oletushakemistossa ja data sitten ulkoisella kovolla? Jos meinaat käyttää sitä ulkoista kovoa jatkuvaan kirjoittamiseen ja lukemiseen kuten P2P käytössä, niin sen kovon lämpöjä kannattaa tarkkailla. Monissa ulkoisissa koteloissa on surkea ilmanvaihtuvuus ja voi olla että ei kestä kauankaan kun kovo sanoo poks.
     
  5. timonenko

    timonenko Member

    Liittynyt:
    26.10.2006
    Viestejä:
    17
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Joo, sori hölmöily, tajusin itsekin heti kysymyksen lähettämisen jälkeen, että sehän riittää, kun vaihtaa vain ne download-hakemistot + partit toiselle levylle. Tuo levy on Lidlin tarjouksesta ostettu 300 gigan Targa eikä ainakaan vielä tunnu lämpenevän liikaa. Koneen sisäinen kovo kun on vain 40 gb, niin ei siihen paljon imutella mitään. Ehkä kannattaisi siis hankkia toinen sisäinen levy latauksia varten ja siirtää sitten valmiit tiedostot ulkoiselle. Kiitos apuloista!
     

Jaa tämä sivu