Eihän mikään jarruta tässä?

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi _EffEcT_ 25.02.2008.

  1. _EffEcT_

    _EffEcT_ Regular member

    Liittynyt:
    25.11.2007
    Viestejä:
    756
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Kokoonpano:
    AMD Athlon 64 X2 4400+ (Overclocked = 2.63 GHz).
    ASRCOCK Alivenf6g-dvi (Emolevy mietityttää, että se varmaan jarruttaa menoa?)
    ASUS GeForce 8600 GT G84 ja 256MB.
    Kingston KVR800 2GB DDR2.

    Kyllä pelit toimii hyvin ja muutenkin on nopea, mutta kun pelaan Airbornea High grafiikka-asetuksilla niin välillä vähän nykii tai silleen lagii jos edes on paljon sotilaita tai räjähdyksiä, mutta eihän mikään jarruta kokoonpanoani..? Näytönohjain vaan ei pysy mukana noilla high-asetuksilla vai..? vaikka olen kellottanut 615MHz/775MHz... Vai johtuuko emolevystä :p?

    Lisää tietoa prosessorista täältä!

    Lisää tietoa muisteista täältä!

    Lisää tietoa emolevystä täältä!
    Nuo tuossa on sitten pelkkiä kuvia otettu CPU-Z:sta mutta niistä saattaa selvitäkin ettei välttämättä ole näytönohjain. =)
     
    Viimeksi muokattu: 25.02.2008
  2.  
  3. cLonx

    cLonx Active member

    Liittynyt:
    05.01.2008
    Viestejä:
    1,255
    Kiitokset:
    4
    Pisteet:
    68
    Voi olla, että näyttiksessä ei ole tarpeeksi potkua. Mitä nyt olen kuullut niin nuo 8600GTt ei ole mitään verrattuna esim. 8800GT.
     
  4. _EffEcT_

    _EffEcT_ Regular member

    Liittynyt:
    25.11.2007
    Viestejä:
    756
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Näillä näkyminen se on näytönohjain, jossa ei ole tarpeeksi potkua, mutta toimii kuitenkin Crysis ja Airborne mediumeilla, ja siksi ostettiin se kun on se ihan hyvä ja kuitenkin vain 100€. Haluaisin tuon 8800 GT, mut iskä väittää ettei me tarvita niin tehokkaita. onha ne kyl kalliitki..
     
  5. apilas

    apilas Guest

    Iskällesi pisteet. Hän pitää jäitä hatussa ja järjen mukana. Ja kuten itsekin sanoit niin voit pelailla huoletta Crysistä ja Airbornea.


    Ps. Pikku hiljaa saisi jo ilmestyä se 1.3 patch siihen Airborneen :)
     

Jaa tämä sivu