Nuista DVD-R levyistä kyselisin semmosta,että onko sama minkä merkkisiä tilaa? Elikkä,toimiiko kaikki merkit PS2:ssa?
eipä kuule välttämättä toimi...noita nyt just tulleita uusia versioitahan on jonkun verran paranneltu, en tiä niistä, mut vanhemmissa malleissa ei ainakaan toimi. ..Ois kiva jos tosta olis joku saitti, mis olis testejä, mitkä merkit toimii jne.
No olisko sulla heittää jotain merkkejä kehiin jotka varmasti toimii? Toi mun Ps2 on niitä ensimmäisiä malleja.. Tuolta katselin miinus levyjä: http://www.digitalpromo.co.uk Joo semmonen saitti mistä ne näkyis ja vielä koneen mallin mukaan olis jees.
mul on kans ihan eka malli ja Datawriten yellow on jotenkin toiminut, tosin ei niistäkään ihan joka kiekko, Bulkpaqin kiekkoi pari koittanu -> ei lähde edes alkuruudusta eteenpäin, Sony +rw -> ei eloa, aika nihkeetä on...veikkaan et modattu PS2 auttas aikalailla asiaan.
Joo ei ne RW levyt toimi vaikka olis piiri koneessa.Mulla on se Messiah2-piiri tuossa,mitä Hevnetti myy.Tähänasti on toiminu kaikki muut.Malli tuossa koneessa taitaa olla SCPH 30004.Kovaa ääntä vaan pitää joskus. Nythän oli joku saanut toimimaan dvd+levyn modaamattomassa koneessa. Pitänee tilata nuita yellow levyjä. Kiitoksia neuvoista.