Mistähän mahtaa johtua, että kun olen menossa johonkin servuun, serverin ''viive'' nousee esim 94 stä 2000, ja vaikka rämpyttää ''liity peliin'' kokoajan ei tapahdu mitään. Mistä tämä johtuu, ja miten tämän saa loppumaan??
Tarkista blokkiiko palomuuri hl2.exe:n yhteyden nettiin.Käykö noin kaikille palvelimille joiniessa? Edit:Itsellänikin sorsa tekee _joskus_ noin(lähinnä silloin, kun päivitän servun tietoja liian tiheään tahtiin).Vika on kuitenkin luultavasti palomuurissa/nettiyhteydessä, jos noin tapahtuu koko ajan.
Ei kaikille, mutta lähes kaikille. Kyllä hl2.exe on sallittu palomuurissa, sillä pääsen pelaa maan joihinkin servuihin.
Ja kai myös Steam.exe on sallittuna vaikka se tuleekin automaatisesti sinne. Ja oletko kokeillut kenties Steamin ja Sorsan uudelleenasennusta?
En usko, että uudelleenasennus auttaa, sillä olen tehnyt sen jo ja mul on 2 pctä ja kumpikin tekee tätä. Sitten ongelman täytyy olla yhteyksissä.