Moi, ostin juuri uuden koneen ja asensin crysiksen siihen sitten, noh, kaikki ajurit on asennettu ja kone koottu ihan miten täytyykin mutta ekalla kerralla crysis meni ihan hyvin ilman ongelmia mutta seuraavan kerran alkoi näkyä ongelmia kuvan kanssa, säädin resoluutiota vain ja laitoin AAx2, sitten kuva on alkanut tökkiä ja ennen valikkoa tulee "Crysis ei vastaa.". Mikä olisi ongelmana? Koneen specsit: Intel core 2 Quad Q8200 2.33GHz Ati Radeon HD 4850 Seagate Barracuda 500 GB Kingston Valueram 4GB Windows Vista 64 Bit Kiitos paljon jos joku osaa auttaa!
Lämmöt on näytönohjaimessa about 43 Astetta, prossusta en ole varma mutta luulisin senkin olevan sopivalla lämmöllä, nyt on pyörinyt Crysis ihan hyvin very high asetuksissa ja isommalla resolla, välillä kuva vähän pätkii mutta ei paljoo, otin vain reunojen pehmennyksen pois käytöstä.
Ei se enään tee tota mutta nyt se tekee sillain että kun vähän aikaa pelaa niin alkaa lagaa ja FPS laskee ja sitten koko peli jäätyy.