Counter-Strike Source tili...

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi PartyOlga 10.12.2008.

  1. PartyOlga

    PartyOlga Guest

    Hei... Tuo on kyseinen peli. On kaksi ihan aitoa cd-key:tä ja molemmat toimivat, molemmat olen rekistöröinyt jo...

    Ongelmani on siinä että en muista niitä tilin salasanoja ja käyttäjätunnuksia joille olen nuo rekistöröinyt...

    Sähköpostiin en voi pyytää valven lähettämään mitään kun ne vanhat s-postin osoitteet eivät toimi enkä muista niidenkään salasanoja...

    Joten mitenköhän saisin nuo kaksi cd-key:tä aktiiviseksi. Tai kuinka voin poistaa jo niille cd-key:lle olevat tilit käytöstä ja luoda uudet?

    Englanniksi on turha laittaa mitään linkkejä steam sivuille ym en matskua. Kun tuon eng taittaminen on heikonlaista. Joten jos joku pystyisi ihan selventämään suomeksi? Ei mitään kirjaa tarvii selventää kuhan kertoisi kuinka toimia?

    Olen ollut tuossa muutaman vuoden ulkomailmasta pihalla :)

    Kiitos urheat tietokoneiden ystävät :/
     
  2.  
  3. deleted-user

    deleted-user Guest

    Liittynyt:
    28.04.2007
    Viestejä:
    1,905
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Eipä tuohon pahemmin muuta keinoa ole kuin joko pakolla muistaa ne salasanat tai sitten laittaa VALVe:lle viestiä menemään.

    Tietysti jos tuon sähköpostin joudut tekemään niin hyvä olisi olla jonkinlainen kuva ostotodistuksesta (kuitti yleensä, vaikka harvalla sitä enää monen vuoden jälkeen on :D).

    Steamin suomenkielisiltä tukisivuilta nyt lähtisin ensin hakemaan tietoa/apua. Tosin samasta aiheesta löytyy muitakin threadeja joissa asioita on jo selitetty melko hyvin. Hakua käyntiin.
     
  4. PartyOlga

    PartyOlga Guest

    Joo no eipä tuota kuittia tosiaan ole mut tuon pelin kannet ja kummatkin serialit ovat tallessa :D
     
  5. deleted-user

    deleted-user Guest

    Liittynyt:
    28.04.2007
    Viestejä:
    1,905
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Njaa, kaipa kuva noista voisi riittää. Täytyypi katsella jos suomentaisin/auttaisin sinua tekemään viestin sinne VALVe:lle huomenissa.
     
  6. PartyOlga

    PartyOlga Guest

    Jos pystyisit suomentaa tuon vistin valvelle niin olisin kylläkin erittäin kiitollinen :D

    Pistä viestiä jos jaksaisit :D
     
  7. haxorfox

    haxorfox Regular member

    Liittynyt:
    14.10.2007
    Viestejä:
    254
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    saat selville käyttäjänimet käyttämällä "hae unohtunut salasana...".
    sieltä "en tiedä tilin nimeä"
    ja sitten oli joku "minulla on avain" tai joku.
    sitten seuraat niitä ohjeita, kunnes saat käyttäjänimesi tietoon.

    ja salasanan kanssa sama juttu, eli "hae unohtunut salasana...", mutta tällä kertaa muistan tilin nimen.
    seuraat niitä ohjeita, niin pääset tilillesi
     
  8. deleted-user

    deleted-user Guest

    Liittynyt:
    28.04.2007
    Viestejä:
    1,905
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Mutta entäs jos ei myöskään muista sitä vara-sanaa joka kysytään tiliä luodessa? (Lempinäyttelijäsi tjsp. mikälie)
     
  9. haxorfox

    haxorfox Regular member

    Liittynyt:
    14.10.2007
    Viestejä:
    254
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    sitten täytyy ottaa yhteyttä steam supportiin.
     

Jaa tämä sivu