Counter-Strike - Source miten saa äänileikkeen kuulumaan erän aikana?

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi Tonski 28.12.2005.

  1. Tonski

    Tonski Regular member

    Liittynyt:
    18.11.2005
    Viestejä:
    670
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Elikkä siinä se kysymys nyt olikin. Miten tuo on mahdollista? Kysytty on erän aikana muilta mutta kukaan pelissä ei suostu neuvomaan. Liittyykö Sounds-kansiossa olevat äänet tähän, ja jos kyllä, niin miten? Kiitos jo etukäteen.
     
  2.  
  3. TuukkaZ

    TuukkaZ Guest

    Siis kaikilla vai vaan sinulla?
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 28.12.2005
  4. Tonski

    Tonski Regular member

    Liittynyt:
    18.11.2005
    Viestejä:
    670
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    No niin että minä teen jonkun äänen ja se kuuluu kaikilla. Miten voin tehdä jonkun äänen? Esim. kun Sounds-kansiossa on Windows Media Player tiedosto nimeltään 007 (James Bondin tunnusmusiikki) niin miten saan sen soimaan kesken pelin? Kun joskus kuulen muiden tekevän näitä ääniä kesken pelin, niin olis ihan kiva osata tehdä niitä ääniä itsekkin.
     
  5. konsta13

    konsta13 Member

    Liittynyt:
    12.12.2005
    Viestejä:
    33
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Ei kai mitenkään saa kuulumaan.


    EDIT:
    Paitsi jos se on sun [bold]OMA servu
     
    Viimeksi muokattu: 28.12.2005
  6. jalzu

    jalzu Member

    Liittynyt:
    25.08.2004
    Viestejä:
    9
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    ne on varmaan admineja jotka äänet laitaa servussa soimaan ite ei pysty ellei oo joku quake äänet siinä servussa omassa pystyy jos on admin oikeudet =)
     
  7. klashbert

    klashbert Member

    Liittynyt:
    01.02.2006
    Viestejä:
    61
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Joo ei se onnistu. Menishän se vähän levottomaksi se pelaaminen jos kaikki vois laittaa sinne jotain rallatuksia soimaan..hermothan siinä menisi.
     
  8. jalzu

    jalzu Member

    Liittynyt:
    25.08.2004
    Viestejä:
    9
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    mä en ees mee pelaa sellaseen servuun missä huuta quake äänet joka rakoon häirii pelaamista muutenkin kun huutaa heatshot tai multikill =)
     

Jaa tämä sivu