Eli kun siis ostin ton colin mcrae dirtin ja asensin sen nii se kysyy cd keytä jota ei ole missään mitä tehdä auttakaa!! Editeli on ostettu ei waretettu!
ittellä oli tismalleen sama ongelma, tiiän tunteen . Jos on 64 bit vista niin (anteeksi että sanon tämän) cräkki taitaa olla ainut vaihtoehto kun tuo starforce on syypää eikä toimi 64 käyttiksissä. Jos on normi (32bit) vista tai xp niin pitäis toimia ilman ongelmia (ainakin omassa masiinassa toimii), jollei pelitä niin sitten pitää miettiä asiaa uudelleen. Edit: Jäi sanomatta että cd-keytä et löydä kannesta vai kotelosta mistään ;D
Juuri näin! Apu löytyy täältä! Yleensä ottaen olkoon mikä käyttis vain, jos pelissä starforce suojaus niin suosittelen menemään suoraan tuonne, niin säästyy monelta ongelmalta.
Sitä CD-keytä ei taida olla yhdessäkään aidossa pelissä mukana, ei ainakaan mulla, eikä mun pojallani ollut. En enää muista oliko tetävä jotakin muuta mutta ainakin viimeisin päivitys piti olla Vista64:llä, sitten toimi loistavasti. Sääli että ovat lähes pilanneet hyvän pelin älyttömällä kikkailemisella, ei ainakaan vähennä piratismia. Suorastaan kuluttajan kusetusta.
Kiitos kaikille vastanneille pitää nyt yrittää se saada toimimaan vaikka sitten sillä tavalla mitä nyt ei saa sanoa. Edit 1:käyttis on siis 64bit vista Edit 2: No mä kävin tuolla ja latasin sieltä yhen mutta mites mä saan sen laitettua ku mä puran sen winrarilla nii se sanoo että: "sovelluksen käynnistäminen ei onnistu, koska openal 32.dll ei löytynyt." eli mites apuja kaivataan Edit:3 no latasin tuoltakin mutta nyt se sanoo että tuo ohjelma ei ole vista 64bittiselle No tein noi kaikki ja nyt se ruikuttaa jotai binkw 32.dll:lää
Hae tuolta se dll ja laita windows system32 kansioon. http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?openal32 tai asennuspaketti tuolta. http://connect.creativelabs.com/developer/Wiki/OpenAL Installer for Windows.aspx jos filu ei toimi.
Lataat vaan nämä ja asennat, niin pitäisi toimia: http://www.codemasters.com/downloads/details.php?id=29510 http://www.codemasters.com/downloads/details.php?id=36831 Ensin tuo 1.2 patch, sitten 1.22