Onkohan tuossa uudessa sama (pelin pilaava)ominaisuus kuin CoD4:ssa, eli vihollisen äijää lappaa maailman tappiin asti jos vaikka pysähdyt tarkka-ampumaan?
Sehän on codien ja moh:ien tavaramerkki. Sillä pelaaja pakotetaan etenemään ja kyllä se ominaisuus löytyy myös tästäkin versiosta. edit:typo
Olen kuullut, että pelissä ei enään lahdattaisi Sakuja vaan tyydytään joihinkin japanilaisiin...Sanokaa että olen väärässä ja että tässäkin versiossa saa lahdata ihania Saksalaisia
Tässä pelissä peistään japanilaisia SEKÄ sakuja. Toi pakko liikkua on myös pelin ongelmia... Itellä teki tiukkaa tossa lopussa kun piti portaita nousta eikä kaverit jeesannut yhtään vaikka niitäkin oli jtn 20..
Ton WaW:in kannattaa ainoastaan ostaa jos aikoo pelata netissä, sillä yksinpeli ei oo mitenkään kovin hyvä. CoD 4:n yksinpeli paljon parempi.
Cod kärsii pahasta inflaatiosta. Neljäs osa alkoi jo olla hyvän maun rajoilla, viides alkoi jo pikkasen hymyilyttämään. Kuudeskin ilmeisesti tulossa, tämä kuulostikin jo lähinnä vitsikkäältä. Rahat pois penskoilta - mentaliteetti on harvoin kantanut pitkälle.
Kerro kerro kuvastin, miksi jäi CoD kauppoihin... Ainakin toivottavasti. Itse ainakin toivotan Cod5:lle huonoja myyntilukuja joulumyynneissä. Jos sitten joskus saataisiin taas kunnon peli, jossa ei rahastus haise (CoD5 = CoD4 WWIImod)
"Cod kärsii pahasta inflaatiosta. Neljäs osa alkoi jo olla hyvän maun rajoilla, viides alkoi jo pikkasen hymyilyttämään." niimpä ja minkä takia toi uus cod kuulostaa ihan max paynelta??? aseen ja panoksien keräysäänet on kopsattu maxilta, ja tietysti kertojan ääni. meni maku jo kohta ennen ku alko koko kauhia taistelu. rajatumpi liikkuvuus on aika hanurista, ei paljo vihulaista kierretä selustaan ku ei pääse jonkun kiven yli. näitä putkipelejähän on paljon jo valmiiksi, eikö tämä olis voinut poiketa valtavitarrasta edes vähän..
Enpä kehtaa uutta threadia tehdä, tämä varmaankin riittää. Niin, mietinpä vaan, mistä tuosta COD5:stä löytyis tuommoinen profile kansio? Ajattelin koneeni formatoida ja olisi mukavaa, että voisin pitää tuon profileni, kun en alusta kaikkee jaksaisi aloittaa. COD4:ssa tuo kansio löytyi heti siitä asennetusta kansiosta, mutta COD5:ssa näin ei ole. Onko ideaa, mistä tämän profile kansion voisi löytää?
in Vista: c:\Users\[username] \AppData\Local \Activision\CoDWaW in XP: C:\Documents and Settings\[username]\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW
Hieman OT mutta kehotan silti kaikkia heittämään sen 5:nen osan roskiin ja asentamaan sen kaikkein sielukkaimman osan; ensimmäisen. Lähestulkoon silmäkulmat märkänä vedin taas monta tuntia parin vuoden tauon jälkeen. Ihana peli