Mulla toimi vielä pari kuukautta sitten tuo peli ihan hyvin ettei pätkinyt ollenkaan, mutta nyt on alkanut pätkiin aika paljon. Eikä koneella pitäs olla pöpöjä ku oon tarkistanu säännöllisesti ad-awarella, zonealarmilla ja antivirilla. Ja tuon pelinkin asensin eilen uudestaan, mutta ei auta. Voiko tässä olla joku haitta-ohjelma mitä ei nuo ohjelmat löydä? Vai mikä tätä konetta vaivaa?
AMD Athlon 64 3000+ 2.04 GHz, 512MB Muistia, ATi Radeon 9600 series Eiköhän se oo sama mikä kone on ku ennen peli toimi hyvin muttei enää, ei kai se kone voi muuttua eri koneeksi yhtäkkiä
Harvoimpa lagaaminen omasta koneesta on kiinni. Joko sun netti yhteys pätkii tai sitten serverin ylläpitäjät päästävät servulle enemmän pelaajia kuin rauta sallisi. Ainakin steel on viime aikoina lagannut ihan mukavasti.
Onko sulla siis kaksi virustutkaa (antivir ja zonen virustutka) koneella samaan aikaan?? Jos on, niin pätkiminen voi johtua siitä... Pitäis olla vain yksi kerrallaan.
Ei oo kahta virustutkaa yhtä aikaa päällä. Antivir on ainoa virustutka joka on päällä. Zonealarmin virustutkaa käytän vaan joskus ku skannailen konetta... Mutta vika taitaa olla osittain tuossa steel-serverissä ku joillain servuilla ei pätki niin paljo.
Juuri näin, Steel:llä on ollut viime aikoina melkoisia ongelmia. SD ei pätki, joten voi olla että vika on AWE:ssa.