Tällä hetkellä on 1.40 patch, kun yrittää asentaa 1.41 valittaa "You have too little space on your harddrive to BF2(TM). You need at least 420MB on your windows drive and at least 1670MB on your BF2 drive." Toisella levyllä on tyhjää tilaa 4gt ja toisella 80gt. EDIT: Ja peli on ostettu.
Asennusohjelma purkaa patsin tiedostot ensin, ja ilmeisesti aina, C:-asemalle. Tuolta se sitten vasta lukee ne ja päivittää sille asemalle, missä BF2 oikeasti majailee. Kuitenkin sinulla pitäisi olla antamiesi tietojen mukaan tarpeeksi tilaa kummallakin levyllä. Onko windowsin TMP/TEMP -hakemisto mahdollisesti jollain muulla levyllä jolla ei ole tarpeeksi tilaa? Jos on, niin koeta siirtää se jonnekkin muualle. Itse kokeilisin vaikka siivota tuon C:-aseman ja vaikka tiivistää (defrag) tiedostot. Lisää tilaa voit vaikka hetkellisesti saada kun säädät virtuaalimuistin kokoa pienemmäksi. Sitten on tietysti täydellinen pelin poisto ja uudelleen asennus, mutta ei pitäisi kyllä aivan sihen joutua.
TEMP hakemisto on C:\WINDOWS ja C: asemalla on tilaa nyt 12gt ja F: asemalla(jossa BF2 on) 80gt EDIT: Asensin uudestaan niin rupes toimimaan. Kiitos kumminkin neuvoista.