Taas näistä hitaasti päivittyvistä statseista kun olen ansainnut ties mitä mitaleita, esim. puukkomerkin, mutta merkkejä ei kuulu eikä näy. Missä vika ku statsiongelmanhan piti olla korjautunut? Hitaasti ne päivittyy, sen tiedän, mutta alkaa pian loppua usko..
Jos itse tiedät sen saavuttaneesi, täytyykö sitä bling-merkkiä näkyä jossain? Eikö ego kestä paria merkin menetystä? Pelaaminenhan on ihan samanlaista. (koko viesti siis huumorilla, jos et tajunnut.)
Kierros täytyy pelata loppuun jotta merkit tulevat talteen. Kaikilta servuilta ei saa pisteitä eikä mitään merkkejä vaikka se on ranked servu lienee jotain vikaa niissä, kokeile jossain toisella servulla saada ne merkit.
Joo toki huumorilla kaikki pelit ja muu tietokoneen näpräily ! Siksi niistä vähän hätäilen kun haluttaa saada ne kaikki unlockattavat aseet. Ainakin minun kohdalla pelien käyttöikä pitenee huomattavasti kun on jotain saavutettavaa, josta on oikeasti jotain hyötyä -esim. dao-12 on karkandissa aivan lyömätön! Ne mitalit ovat mulle aivan yhdentekeviä mutta esim. bf2s-sivustolla omissa statseissani lukee, että Master Sergeantin arvoa ei saa ilman puukkomitalia ja sehän tietää sitä, etten saa unlockattua kaikkia tarpeellisia aseita jollen sitä saa. Tokihan ne sieltä kai ajan kanssa tulee! Mutta toki huumorilla kaikki eikä liian vakavasti !! Ja tuossa taas valoa tunnelin päähän http://www.battlefield.fi/?page=84&tyyppi_id=1&ketju_id=1233
No tottakai tämä sitten on ongelma, kun on hyötyä, oikeasti saavutettavissa. Eikä pelkkiä vp:n pidennyksiä.
Tarkotus mulla ei ollu tehdä kärpäsestä härkästä eli mikään maailmanloppu tai lähellekään tämä ei mulle ole mutta ihan hauskaa viihdettä bf2 vain sattuu olemaan sadepäivien varalle! Kuulostin ilmeisesti aika bf2-riippuvaiselta ja nyt kun tuota noita kirjoituksiani luen niin ihmekös jos siltä näyttää ! Että ei tässä mistään vakavasta ole kyse !
Jos sinulla ei näy mikään merkki jonka olet ansainnut nettipelissä vika johtuu varmaan nettipelin versiosta. http://www.ea.com/official/battlefield/battlefield2/us/downloads.jsp Tuolta kun lataan tuon 1.41 Full Patch:in pitäisi alkaa näkyä, itselläni oli sama ongelma.