awast hälyyttää....

Viestiketju Virukset ja haittaohjelmat -osiossa. Ketjun avasi eetwart 16.01.2007.

  1. eetwart

    eetwart Member

    Liittynyt:
    16.01.2007
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    onko minun koneessa troijalainen vai mikä on kun awasti hälyyttää seraavanlaista: http://bins.dns.look-up.com/bin/int/upAYB.int
    Win32:swizzor.gen(trj) katkaise yhteys. olen tehnyt awastilla boot time scannauksen,tulos, ei tartuntaa,olen ajanut escan ohjelman useammasti,eikä mitään haittaa löytynyt.on tutkittu hijack lokeja, sekä ajettu smitfraud juttu,,,ei mtiään mainittavaa.kohta loppuu konstit.ja vielä kummallista että jos työskentelen firefoxin yhteydettömässä tilassa niin awast vaan hälyyttää.olen ajellu myös vikasietotolassa erimerkkisillä "luotettavilla"ohjelmilla scannauksia mutta ei apuja.jos jotakuta kiinnostaa tarttua haasteeseen miten hälyytykset saadaan loppumaan niin otan apuja vastaan.
     
  2.  
  3. eetwart

    eetwart Member

    Liittynyt:
    16.01.2007
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    japadaptuuuu...ei hälytä avast enää,asensin SUPERANTISPYWAREN ja se löysi trojan malwaren ja vähän muutaki mömmöjä,poistin örkit ja rämpytin pelaa taas ku morsian,että suosittelen ko.ohjelmaa.
     

Jaa tämä sivu