Moi! Asensin ko. ohjelman ja kaikki tuntui toimivan, mutta nyt ohjelman ikoni häviää ruudun alareunasta, eli sammuu jos kone on päällä päivän. Eli konetta avatessa antivir käynnistyy automaattisesti, sammuu josssakin vaiheessa ja se pitää köynnistää uudestaan Käynnistä-Ohjelmat-Antivir- tyylillä. Missä vika? Kiitos avusta näin etukäteen!
Hei! Luulisin että jos ei nyt välittömästi päivitysten jälkeen, niin ehkä tunnin kuluessa. Tein äsken manuaalisen päivityksen (viestisi jälkeen) ja 15min. kuluttua ikoni oli pois, ja Antivir piti avata uudestaan. Logista näkyy, että päivitykset ok!, ohjelma aktivoitu ja ei virheitä tms. Mitä ihmettä???
http://forum.antivir.de/thread.php?threadid=15870&sid=09213a17f6823a278426beb093f7cfba http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=158475 EDIT: Eli tuo ongelma pitäisi olla korjattu uusimmassa päivityksessä.
Koitappas ihan huvin vuoksi putsata ensin rekisteri ja sen jälkeen asennat uudestaan antivir softan. Vois toimia.
Moro, formatoin ton C: aseman minne wintoosa ja toi avira oli asennettu yms.. niin nytten kun on taas kone toiminnassa ja avira asennettuna niin ja koitan päivittää sitä se sanoo näin: "Keyfile: Key expired [DEMO Mode] More information in the report file" Mitä pitäisi tehdä, ja tietääksenihän tämä on ilmainen viruksentorjunta joten mikä ihmeen demo mode ?
Olen, eikös se uusin versio olen tämänniminen: antivir_workstation_win7u_en_h_v6.35.00.16_ asennustiedostosta siis puhun