Eli Minulla on XP, ja koneeseeni vaihdettiin emolevy, ja saatiin korjauslevyllä takaisin käyttökuntoon eli ei asennettu mitään uudelleen. Tietoturvapäivitykset latautuvat, mutta asennusvaiheessa mitään niistä ei pysty asentamaan... Uutta konetta tulossa kohta joten en jaksaisi ruveta asentamaan käyttistä uudestaan tai mitään suurempia toimenpiteitä, mutta tämä vika olisi kiva saada korjattua jotta tätä konetta voisi pitää vara koneena. Eli olisiko mitään tehtävissä?..
Jos mitään ei ole asennettu uudelleen, niin todennäköisesti päivitykset ovat jo olleet asennettu. Voisit vielä kokeilla ladata käsin SP3 päivitys ja asentaa sellaisen, jos sitä ei ole vielä asennettu.
Mitä olen katellut niin niiden päivysten määrä lisääntyy välillä, joten eivät luultavasti ole asennettuina, kone ollut n. 4kk ilman noita päivityksiä, eikä vielä ole edes matoja tullut, ainakaan ei ole mitään näkynyt eikä kone hidastellut. Lataan tuon sp3 heti kun ostan uuden koneen.