Automaattiset päivitykset eivät asennu..

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi saku91 10.06.2008.

  1. saku91

    saku91 Member

    Liittynyt:
    17.12.2006
    Viestejä:
    73
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Eli Minulla on XP, ja koneeseeni vaihdettiin emolevy, ja saatiin korjauslevyllä takaisin käyttökuntoon eli ei asennettu mitään uudelleen.

    Tietoturvapäivitykset latautuvat, mutta asennusvaiheessa mitään niistä ei pysty asentamaan...

    Uutta konetta tulossa kohta joten en jaksaisi ruveta asentamaan käyttistä uudestaan tai mitään suurempia toimenpiteitä, mutta tämä vika olisi kiva saada korjattua jotta tätä konetta voisi pitää vara koneena.

    Eli olisiko mitään tehtävissä?..
     
  2.  
  3. drzipper

    drzipper Regular member

    Liittynyt:
    19.07.2006
    Viestejä:
    263
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Jos mitään ei ole asennettu uudelleen, niin todennäköisesti päivitykset ovat jo olleet asennettu. Voisit vielä kokeilla ladata käsin SP3 päivitys ja asentaa sellaisen, jos sitä ei ole vielä asennettu.
     
  4. saku91

    saku91 Member

    Liittynyt:
    17.12.2006
    Viestejä:
    73
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Mitä olen katellut niin niiden päivysten määrä lisääntyy välillä, joten eivät luultavasti ole asennettuina, kone ollut n. 4kk ilman noita päivityksiä, eikä vielä ole edes matoja tullut, ainakaan ei ole mitään näkynyt eikä kone hidastellut.

    Lataan tuon sp3 heti kun ostan uuden koneen.
     

Jaa tämä sivu