ATI Radeon 9600 XT tai jotain

Viestiketju Näytönohjaimet - Apua, kokemuksia ja vinkkejä -osiossa. Ketjun avasi Amazieeng 20.09.2007.

  1. Amazieeng

    Amazieeng Regular member

    Liittynyt:
    25.03.2005
    Viestejä:
    134
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Moro

    Ostin acerin 22" laajakuvanäytön ja päivitin otsikon näytönohjaimeen uusimmat päivitykset, tästä tosin on aikaa apaut kuukaus. Tänään kone on tehnyt kaksi kertaa täys halvaus operaation. Eli tiltannut yhtäkkiä ilman ennakko varoitusta, eli mitään hidasteluja. Molemmilla kerroilla päällä oli winamp ja nhl06 eli ei juurikaan mitään ja samalla yhdistelmällä toiminut aina ennenkin.
    Eli hiiri halvaantu, näppis halvaantu nhl 06 jäi ruutuun.

    Kone scaleot t 2,2ghz. näytönohjain on aika kuuma, tosin en tiedä kuinka kuuma se on normaalisti ollut. Koneessa sivukotelo auki, ei pölyä, alkuperäis kokoonpanoon ei mitään muutoksia, paitsi 500 gigan lisäkovalevy ja muistikampa, näistä aikaa yli vuosi.
    Ei lämpötila anturia, en tiedä niistä, ei vaikuta mitenkään ylikuumalta.
    Oiskos ideoita?
     
  2.  
  3. Shadows13

    Shadows13 Regular member

    Liittynyt:
    12.04.2005
    Viestejä:
    713
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    28
    Laita kotelo kiinni jos ilmanvaihto paranisi.
     
  4. badmf

    badmf Member

    Liittynyt:
    14.06.2005
    Viestejä:
    75
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    eihän overdrive ole päällä näytönohjaimen asetuksista..? Tietääkseni koko hässäkästä ei juuri muuta apua ole, kuin nimenomaan kilauttamaan kone.. :)
     
  5. Amazieeng

    Amazieeng Regular member

    Liittynyt:
    25.03.2005
    Viestejä:
    134
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Mikä overdrive on suomeks? mistä löydän
     
  6. Amazieeng

    Amazieeng Regular member

    Liittynyt:
    25.03.2005
    Viestejä:
    134
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Zonealarm myös päivitetty, zonealarmissa palomuuri ja antivir, lisäksi avg anti spyware jauhaa taustalla. onko merkitystä?

    Tiltti tapahtunu 06 nhl: lisäksi, studio 9 video renderöinnissä, sekä 80 gigan paketin siirtoa master kovolta slave kovolle.

    Voiko muistipalikka olla menny paskaks?

    Entäs mikä jäätävän hidastava prosessi tehtävien hallinnassa on scanningProcesss ?
     

Jaa tämä sivu