America's army onkelma

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi kaller 20.06.2005.

  1. kaller

    kaller Regular member

    Liittynyt:
    12.05.2004
    Viestejä:
    485
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    eli latasin tuon hetki sitten ilmestyneen version. Nyt kun yritän vaikkapa päästä pelaamaan Ranger tehtäviä painamalla pelissä kohtaa "debloy" niin mitään ei tapahdu. sama kaikissa muissa kohdissa.
     
  2.  
  3. nrautava

    nrautava Guest

    ALKUPERÄINEN VIESTI POISTETTU (hävettää)
    ..
    .
    ..

    Mistä imutit sen?
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 20.06.2005
  4. LaLLi80

    LaLLi80 Senior member

    Liittynyt:
    23.11.2003
    Viestejä:
    5,010
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    116
    Mitä se nrautava oikein neuvoo? Ei Americas Armyä pysty warettaa vaikka kuinka yrittäis...ei vaikka käyttäis kaikkia mahdollisia P2P verkkoja..AA kun on ilmainen. Ei taida AA:ta löytyä mistään kaupan hyllyltäkään.

    Tohon kallerin ongelmaan en kyllä osaa nyt sanoa juuta enkä jaata, mutta voisin tutkia asiaa huomenna kun olen himassa. Oletko katsonut löytyykö AA:n omalta foorumilta apua?
     
  5. kaller

    kaller Regular member

    Liittynyt:
    12.05.2004
    Viestejä:
    485
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Juu ei sitä AA:ta mielestäni myynnissä ole...tai ainkin ennen olen sitä ilmaiseksi pelannut..ja sen ladannut.


    En löytänyt forumilta tätä ongelmaa koskevaa infoa. Tuo uninstall tosiaan pitää tehdä, mutta ajattelin, että jos sattuu tulemaan uudelleen tämä ongelma, että mistä mahtaa johtua.

    kyseessä siis tämä juuri ilmestynytversio. Toinen vaihtoehto on tietysti ladata se vanhempi ja ottaa siihen patch.
     
  6. Base69

    Base69 Member

    Liittynyt:
    25.11.2004
    Viestejä:
    7
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Pelissä on bugi toi kyseinen nappi ei toimi. Eli ei kannata alkaa asentaan uudelleen.
     
  7. JouHou

    JouHou Member

    Liittynyt:
    12.05.2005
    Viestejä:
    65
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Sieltä filtereistä valitset sen mapin...ja muutenkaan tuota uutta versiota ei oo patchina. Se on vaan kokoversiona.
     
    Viimeksi muokattu: 20.06.2005
  8. kaller

    kaller Regular member

    Liittynyt:
    12.05.2004
    Viestejä:
    485
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    asia selvä. kiitos vastauksista. Toivottavasti ja uskon, että tuo bugi korjataan aika nopeasti, koska aika suurenluokan bugista sinäänsä on kyse. tai sitten pelailen aluksi vanhaa versiota vain.

    kiitos.
     
  9. kaller

    kaller Regular member

    Liittynyt:
    12.05.2004
    Viestejä:
    485
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    katsoin peliplaneetta.net keskusteluja tästä pelistä ja eräshenkilö sanoi näin

    "Vanhaan versioon tulee n. 65 megan patchi vielä tänään, älkää suotta ladatko tätä jos teillä on edellinen asennettuna"

    Ymmärsin, että vanhaan versioon olisi tullut patchi joka tekisit lähes samat muutokset peliin, kuin tässä uudessaversiossa. Eli jos ei ole aiemmin ollut AA:ta niin pitäisi ladata tämä, mutta muussa tapauksessa tuo patch. No, tällähän ei ole mitään käytännönmerkitystä loppujenlopuksi..
     

Jaa tämä sivu