Niin elikkäs, tarkoitus olisi että isäukko rupeisi kesällä opettamaan ajamista. Polkimet on hommattu ja tuo niiden laitto sujuu ongelmitta mutta kellään tietoa miten isäni voisi harjoitella noihin kirjallisiin koska hänenhän täytyy ne läpäistä ennen luvan myöntämistä. Tässä tapauksessa kun ei olla autokouluun mitenkään kytköksissä niin noita tunnuksiakaan ei mistään oikein saa. Kommentteja jos on kokemuksia vastaavasta tilanteesta.
jostakin kuulin et olis olemassa semmonen kirja mistä voi opiskella ajokortin teoria asioita. kannattaa myös kysyä autokouluista et miten voi harjotella niihin kirjallisiin
Sompsan ajokorttikoulu vastaa autokoulun teoriakoetta http://www.sompsa.fi/ .Kätevä ohjelma, mutta maksullinen. Eiköhän helpommalla pääse jos tosiaan vaivautuu vaan kaivamaan kirjan jostain.
Katsastus konttorista missä inssi kysymään uusimmat, sitten hakuun. Voisin laittaa komerossa jossain pakaasissa, mutta taitaa olla samoilta ajoilta kuin isäsi ajolupa. http://www.google.fi/search?hl=fi&q=ajokortti+teoriakoe&meta=