Eli emona Asuksen A7V600-X ja siihen hommailemassa kampaa. Mutta kumpi parempi: 1024MB ValueRAM, CL3 400MHz DDR, 184-pin DIMM, kit (2x 512MB) vai 1024MB ValueRAM, CL3 400MHz DDR, 184-pin DIMM? Hinta eroa ei ole kuin euro joten toimivuus ratkaisee. Kumpi siis funkkaa koneen kanssa paremmin?
Yksi iso kampa on parempi kuin useampi pienempiä. Emosi tiedot löydät, kun laitat tuon "Asus A7V600-X" googleen: http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=1&model=225&l1=3&l2=13&l3=61
Saat dual-channeliin? Eikös tuo yksi gigan kampa ole nopeampi? Jos hinta on sama niin itse ostaisin ainakin tuon yhden gigan kamman. Tuo yksi giga on minimi tänä päivänä, jos pelailee. Sinun on helppo myöhemmin heittää toinen gigan kampa rinnalle. Nyt jos ostat nuo kaksi 512mb kampaa niin se dual channel menee sitten pois päältä, kun ostat, joskus lisää muistia, koska tuossa emossa ei ole kuin kolme muistipaikkaa.