2 näyttöä - full screen ongelma

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi muksimp 24.03.2008.

  1. muksimp

    muksimp Member

    Liittynyt:
    24.03.2008
    Viestejä:
    7
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Eli olen tässä jo pari kuukautta käyttänyt kahta näyttöä, 22" LCD + 17" LCD. Ongelmana olisi full screen pelit, eli kun 22" "main" näytössä on full screen peli käynnissä, en pysty siirtämään hiirtä toiselle näytölle jotta voisin esim. katsoa ircciä / kirjoittaa vaan joutuu tabbamaan ulos pelistä.

    Eli onko olemassa jotain softaa jolla tätä voisi parantaa / säätää?
     
  2.  
  3. delffi

    delffi Regular member

    Liittynyt:
    19.09.2007
    Viestejä:
    941
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Ainakaan winukan omilla säädöillä moinen ei onnistu. Saat kyllä toiselle näytölle pelin (full screen) ja toiselle näytölle mesen ja ircin, tein samat säädöt itsellenikin joskus. Mutta jos alt + tab toiseen sovellukseen, peli "tippuu alas" eli ei jää pyörimään toiseen näyttöön. Ei ole siis mahdollista että hiiri hyppää pelatessa toiselle näytölle.
    Ehkä on hyvä näin..!? Mieti pelaamista, välillä hiiri tottelee, mutta aina kun katsot liikaa oikealle, liike loppuu kun hiiri heiluu toisella näytöllä.

    Tuon ongelman takia lopetin kahden näytön käyttämisen ja laitoin toisen näytön kiinni toiseen koneeseen. Siinä se mese ja irc sit pyörii :)
     

Jaa tämä sivu