ääni vähän jäljessä(kö)

Viestiketju Digivideo-ongelmat ja -keskustelu -osiossa. Ketjun avasi kaufman 10.08.2004.

  1. kaufman

    kaufman Guest

    mul olis tällänen vähän outo ongelma toivottavasti joku osais neuvoa. Kun pistän yhen videon pyörimään esim. windows media playerissä tai divx playerissä niin sen äänet tulee noin 2 ja puoli minuuttia jäljessä, mutta kun pyöritän videota Virtual dubissa niin äänet ovat kohdallaan. jos poltan tämän videon video cd:nä niin ovatko äänet sitten kohdallaan? luulen että viive vois johtua tietokoneen tehoista, on aika vanha meinaan, megahertzejä 333.
     
  2.  
  3. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
  4. kaufman

    kaufman Guest

    sama juttu ton kanssa, mutta on kai ihan turvallista polttaa video cd:nä? Eli siis kai äänet ovat siinä ihan kohdillaan?
     
  5. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    testaa vaikka RW levylle aluksi, eipä noi romput hirveän kalliita ole nykyään.
     
  6. kaufman

    kaufman Guest

    no poltin sen vcd:nä ja sama ongelma siinäkin, äänet alkaa tulemaan vasta noin 2 ja 1/2 minuutin päästä ja tulee sen verran perästä koko videon ajan.
    ja sitten kun video on loppu äänet tulee vielä sen kahden ja puolen minuutin ajan ja kuva on pysähdyksissä.

    Onko mitään ideaa mikä vois olla vialla?
     

Jaa tämä sivu