Joo elikkäs homman nimi on se ,että en saa ääniäni kuulumaan olen kolunnut läpi kaikki troubleshootit mut ei auta ääni softani on AC97 Audio olen asentanut kaikki uusimmat päivitykset tässä taitaa olla integroitu ääni kortti.Kuulokkeina on Sonyn MDR-P180.En ole mikään ex-pertti näiden koneiden kanssa että mahdollisimman selkeenä sais vastaukset tulla kiitos. edit:haluaisin vielä sanoa että emolevy on MSI K8TNeo
Käynnistä -> Apuohjelmat -> viihde -> äänenvoimakkuus. Onko päävoimakkuus täysillä ja onko tuo ruksattu tuo Vaimenna kaikki kohta. Siitä vaa ruksi pois jos sellainen on ja volkkarit täysille. Jos ei noi auta niin katsastas että oot liittänyt kajarit oikein koneesee....muuta en kyllä ite keksi.
Ohjuspaneeli/ Äänet ja äänilaitteet/ Kaiutinasetukset/ Lisäasetukset/ Stereokuulokeet. Laitteen äänenvoimakkuus/ Lisäasetukset, Päävoimakkuus/ Aalto ainakin päällä. Noita MSI K8TNeo.ja on kolmea mallia. Socket xxx?
Jos en kovin väärässä tuon lataamalla, jos ei ole pitäs päivitys onnistua automaattisesti... [bold]MSI Live Update[/bold] http://www.msi.com.tw/program/support/software/swr/spt_swr_detail.php?UID=496&kind=1 Biossissa "Onboard PCI Controller" "AC`97 Audio" *Enabled* typö.
joo no kiitos tuosta ohjelmasta ihan kätevä tuolta biossista se on jo säädetty ni en jaksa enempää tätä säätää ostan vissii ulkosen äänikortin.... kiitos kaikille kuitenki
Joo hommasin nyt tällasen Creativen Sound Blasterin mut en saa kaikua pois!ärsyttää kun jotakin klikkaat niin kaikuu puol tuntii korvissa voisko joku auttaa!?
hehheh...minuutin säädön jälkee huomasin etttä oli effekti auki huoh lolled editho tulikin tuplana...