Minkä takia ääni on eellä videossa?Kun alku videosta ääni on kohallaan ja sitten se alkaa pikkuhiljaa edistään.T>iiättekö miten sen saa korjattua?
onko koodekit kunnossa? poista kaikki koodekki paketit ja asenna ffdshow http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videocodecit/ffdshow.cfm ja jos sattuu olemaan jo ffdshow niin sen uudelleen asennus voisi auttaa jos vaikka asetukset olisi menneet sekaisin
Voi olla että siinä videossa on valmiina synkkavikaa. Sen poisto vaatii yleensä ääniraidan irroittamisen, käsittelyn ja sitten uudelleen kiinnittämisen videoon (Media Player Classic:in kanssa voi tosin käyttää irrallista ääniraitaakin). http://www.nefernetti.com/ac3-mpX.php tuossa ohjeet äänen irroittamiseen AVI:sta, Audacity:llä sen voi sitten venyttää oikean pituiseksi ja tuolla Virtualdubmod:illa sen saa takaisin videoon kiinni.