Äänet hukassa,mpeg-1 layer

Viestiketju Yleistä keskustelua digitaalisesta videosta -osiossa. Ketjun avasi spesari 21.05.2004.

  1. spesari

    spesari Member

    Liittynyt:
    16.12.2002
    Viestejä:
    50
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Eli äänet ei kuulu mistään sarjoista/leffoista kun gspot näyttää että äänikoodekkina on 0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3.
    Tässä oli jotain:
    http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/54886 mutta softpedian paketti ei tullut,otin sen muualta mutta vähän ihmeissäni kun siinä ei ollut mitään asennus juttua,sitten txt tiedoston mukaan w98 ja 2000/Me tavaraa.Tietääkö kukaan miten tässä nyt äänien kanssa pääsisi pätkiä katsomaan?
    Otin myös uusimman ac3 filterin.
     
  2.  
  3. handeran

    handeran Regular member

    Liittynyt:
    28.06.2002
    Viestejä:
    373
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Viimeksi muokattu: 22.05.2004
  4. spesari

    spesari Member

    Liittynyt:
    16.12.2002
    Viestejä:
    50
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Ei auttanut.On kyllä ihme homma,lisää ehdotuksia kellään?

    Sain äänet toimimaan kun otin softat osiosta Media player classicin.Sen kautta onnistuu nyt katselu tekstityksineen.Kyllä on outoa...Mistä tällänen voi johtua?Mutta jos ei mitään syytä ilmene niin tyydytään bsplayerin sijasta classiciin.

    No nyt tuli classicissa pieni probleema kun yritin avata avi tiedostoa.Tuli joku avi chunk viewer ikkuna ja lukee "This AVI file was not prepared sequential reading,the alternatice 'Avi Splitter' will now let the default one handle it.The complete reinterleaving of this file is strongly recommended before burning it onto a slow media like cd-rom" Sitten alla on joku taulukko jossa on stream0 ja stream1 punaisella ja sinisellä viivalla kuvattuna.Mitäs tämä meinaa?
     
    Viimeksi muokattu: 23.05.2004

Jaa tämä sivu