Joo elikkä törmäsin tämmöseen problemaan tänään. Hyvin on aina toiminut äänet youtubessa mutta tänään kun menin youtubeen nii äänet eivät toimineet. Eikä missään muussakaan sivussa kuten metacafe... Osaisiko joku auttaa?
Voit kokeilla poistaa Flash playerin ja asentaa uudestaan. Poista: http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/current/uninstall_flash_player.exe Asenna: http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/install_flash_player.exe Voit myös kokeilla lisätä rekisterimerkinnän joka saattaa olla poistunut: Käynnistä, suorita, kirjoita regedit.exe ja paina ok Selaa regeditissä: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 Tee uusi string/merkkiarvo nimeltä "wavemapper" ja anna sen arvoksi "msacm32.drv"
Olen yrittänyt asentaa uusinta flash playeria pitkään mutta ainakun yritän tulee tämä viesti: Kohdetta C:\Documents and Settings\Omistaja\Työpöytä\install_flash_player.exe ei voitu tallentaa, koska et voi muuttaa sen kansion sisältöä. Muuta kansion oikeuksia ja yritä uudelleen tai koita tallentaa muualle. yritin lataa pistämääsi linkkiä mutta siitä tuli sama viesti
Oletko sinä nyt lataamassa asennustiedostoa (Työpöydälle) vai asentamassa sitä? Eli oletko saanut ladattua install_flash_player.exe työpöydälle tai muualle. Jos et ole saannut ladattua sitä koneellesi, niin yritä ladata kokeeksi IE:llä (olet käyttänyt FireFoxia?).
Ilmeisesti Firefoxilla ei ole oikeutta tallentaa flashin asennustiedostoa työpöydälle. Voit vaikka tallentaa muualle vaihtamalla firefoxissa kansiota johon lataukset menevät. Työkalut, asetukset, ja yleistä-välilehdessä voit muuttaa sen, mihin kansioon lataukset tallennetaan.
Ottamatta muuten kantaa ongelmaan, niin sinänsä tilanteessa että IE:ssä Flash toimii ja sitten vaikka Firefoxissa ei, ei ole mitään ihmeellistä, käyttäväthän ne eri versiota Flashistä.
Minusta ongelma on flash playerissa kun asensin uusimman version flash playerista koneelleni ensimmäistä kertaan sen jälkeen äänet katosivat firefox:sta